Czy wiesz, że koszt druku może stanowić nawet 15% Twoich całkowitych wydatków? Większość firm nie zdaje sobie sprawy, ile wydają na swoje środowisko drukowania. Na szczęście, istnieją proste sposoby na obniżenie kosztów druku.

  • Zmniejszenie zużycia papieru i tonera. Najbardziej oczywiste rozwiązanie jest również najbardziej efektywne. Im mniej drukujesz, tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz. Zastanów się nad ustawieniem domyślnego drukowania dwustronnego, aby zaoszczędzić na zużyciu papieru. Drukowanie w trybie czarno-białym zamiast w kolorze, a także drukowanie w trybie draft-mode, jeśli to możliwe, może również pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, aby być bardziej świadomym, drukować tylko to, czego absolutnie potrzebujesz, i używać odpowiednich ustawień dla każdego dokumentu.
  • Podgląd wydruku. Zbyt często ludzie wchodzą w tryb drukowania bez uprzedniego obejrzenia podglądu wydruku. Niewłaściwa czcionka, źle ustawione marginesy lub inne błędy można łatwo wychwycić dzięki szybkiemu spojrzeniu na podgląd przed naciśnięciem przycisku drukowania. Aby uniknąć marnowania papieru, należy najpierw przyzwyczaić się do przeglądania dokumentu.
  • Kup wydajną drukarkę. Drukarka, której używasz, ma również wpływ na to, ile wydajesz na drukowanie. Energooszczędna drukarka może pomóc utrzymać Twoje koszty pod kontrolą. Przed zakupem nowej drukarki upewnij się, że uwzględniłeś koszty tonera i konserwacji w swojej analizie kosztów.
  • Korzystaj z chmury. W dzisiejszym biurze wiele wydruków jest wykonywanych po prostu z przyzwyczajenia, a nie z konieczności. Wrzucając dokumenty do chmury, pracownicy mogą je łatwo przeglądać i edytować. Przejście na dokumenty cyfrowe jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki dzisiejszym wielofunkcyjnym drukarkom z technologiami cyfrowego obiegu dokumentów. Dzięki konwersji dokumentów do postaci cyfrowej można uniknąć drukowania w wielu sytuacjach, co znacznie obniża koszty.

Drukowanie jest dużym wydatkiem dla wielu firm i często nie jest sprawdzane. Pamiętając o drukowaniu, przechodząc na dokumenty cyfrowe i korzystając z domyślnych ustawień oszczędzania tonera, możesz poważnie obniżyć wydatki na drukowanie, zwiększając tym samym swoje zyski. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Artykuły papiernicze znajdziesz na https://alibiuro.pl/