Jeśli zastanawiacie się jakie koperty powinny być kupione do firmy to tutaj znajdziecie informacje na temat najbardziej popularnych rodzajów kopert, które będą się dobrze sprawdzać jako wyposażenie do biura.

Jak wybrać kopertę firmową?

Klienci, którzy będą zamawiać koperty firmowe pierwszy raz często będą borykać się z dylematem jakie koperty najlepiej będzie zamówić. Mamy kilka kwestii, które będzie trzeba rozważyć przed zakupem. Należą do nich między innymi rozmiar, z reguły najczęściej będą to koperty DL oraz koperty C5. Różnica będzie również dotyczyć gramatury papieru, zamknięcia i rodzaju. Typ koperty najlepiej będzie dopasować do przeznaczenia. Warto wiedzieć, że inne rodzaje kopert sprawdzą się w zależności od tego czy szuka się koperty, która będzie wyłącznie do codziennej korespondencji czy raczej planuje się wysyłać np. zaproszenia na ważne firmowe wydarzenie.

Jeśli będzie się chciało podkreślić kierunek proekologicznych to również będzie można znaleźć specjalne koperty z recyklingu. Z pozoru zwykła koperta będzie dawać firmie atrakcyjne możliwości jeśli chodzi o reklamę, możliwość budowania świadomości marki, kreowania firmowego wizerunku. Warto taką właśnie szansę także odpowiednio wykorzystać. W drukarni będzie można zamówić rożnego rodzaju kopery i tym samym dowiedzieć się będzie można również jak powinno się je stosować. Najlepsze typy kopert do biura

Mamy tutaj 3 najbardziej popularne rodzaje kopert, które sprawdzać się będą doskonale w firmowym zastosowaniu:

  • Koperty standardowe – to te najczęściej zamawiane, białe koperty, które charakteryzują się również najniższa ceną. Z reguły wystarczają one do codziennej korespondencji biznesowej. Gramatura będzie na poziomie 80/90 g i wykonuje się je ze zwykłego offsetowego papieru. Nadruk na tego typu kopercie będzie się wykonywać według projektu przygotowywanego przez klienta. Jeśli klient nie ma swojego projektu to można będzie również skorzystać z usług projektowych przygotowywanych przez drukarnię, która będzie również koperty przygotowywać.
  • Koperty premium – to koperty, które wykonywane są z grubszego papieru, który ma podniesioną gramaturę do 100 g albo 120 g. Koperty premium oznaczone są w cennikach jako koperty De Lux czy Supermail. Koperty premium są najczęściej wybierane przez klientów którzy będą chcieli również biznesowy charakter korespondencji. Dodatkowo dzięki temu, że taka koperta będzie nieco sztywniejsza, zawartość będzie lepiej zabezpieczona przed wygięciem w trakcie transportu. Warto także zwracać uwagę na aspekty wizualne takich kopert. Taka koperta będzie się prezentować znacznie bardziej atrakcyjnie niż koperty standardowe. Co za tym idzie doskonale sprawdzą się między innymi do wysyłania zaproszeń na różnorakie biznesowe wydarzenia.
  • Koperty ekologiczne – koperty wykonywane z szarego papieru, pochodzą z recyklingu. Firmy świadome ekologicznie dość chętnie wybierają koperty eko np. w przypadku wysyłki faktur. Koperty ekologiczne są dostępne w drukarni w różnych formatach, dlatego też można je dopasować do indywidualnych potrzeb. 

Podobne Artykuły