Wszyscy słyszeliśmy o zwykłych, siatkowych lub rządzonych stronach w notatniku. Linie, które prowadzą do pisania, rysowania i szkicowania, ale co jest takiego innego w notatnikach z siatką punktową?

Czym jest Dot Grid (siatka punktowa)?

Ten geometryczny wzór, opracowany jako alternatywa dla twardych, wyściełanych stron i tradycyjnych pudełek, pozwala na swobodę i kreatywność podczas korzystania z notatnika.

Notatnik z siatką punktową będzie zawierał na stronie bardzo jasne punkty, w słabych rzędach, które tworzą wzór podobny do siatki. Te lekkie kropki służą jako bardzo subtelny przewodnik w pracy, nie ograniczając przy tym Twojej pasji i talentu.

Opracowaliśmy kilka różnych stylów notatników i czasopism, które są opatrzone siatką punktową, którą zdecydowanie powinieneś sprawdzić.

Dot grid pozwala mieć ciasto i zjeść je, metaforycznie rzecz biorąc, jak to wszystko jest 3 (rzędowa, siatkowa i prosta) w jednym!

Dot Grid i Bullet Journaling

Siatka punktowa to stosunkowo nowy styl strony. Dzięki zjawisku, jakim jest Bullet Journaling, coraz więcej osób poszukiwało elastycznego notatnika i miejsca, w którym mogłyby swobodnie notować, wymieniać i szkicować.

Dot Grid zapewnia pisarzom poczucie struktury, ale tylko wtedy, gdy tego potrzebują. Ta nienachalna postawa przypadła do gustu kreatywnym dziennikarzom, którzy pragnęli papieru, który pasowałby do ich nowego stylu dziennikarskiego.

Jakie są zalety stosowania kartek z linijkami, grafikami lub kropkami nad zwykłymi?

Wydawałoby się, że jako pisarz powinieneś używać papieru z wykładziną, aby prowadzić swoje słowa i równą przestrzenią zdań, podczas gdy jeśli jesteś bardziej artystą, powinieneś porzucić wzorzysty papier i po prostu używać zwykłego, prawda?

Czasami nie zawsze tak jest.

Dla osób robiących notatki...

Linie poziome, choć przydatne do długich akapitów i regularnego, powtarzalnego pisania, nie są idealne dla kreatywnych myślicieli i osób robiących notatki. Czy kiedykolwiek miałeś zbyt wiele pomysłów w głowie i musiałeś je zapisać na papierze? A kiedy zapiszesz je na papierze z podszewką, twoje skończone pisanie wygląda na nieporządane, niezorganizowane i zmarnowałeś wiersze, bo chciałeś wygospodarować miejsce na swoje notatki?

Jesteśmy wielkim fanem siatki punktowej do robienia notatek z wszystkich powyższych powodów. Kropki pozwalają Ci nie czuć się ograniczonym przez linie. Możesz łączyć pomysły, tworzyć mapy umysłu i nadal utrzymywać swoje pisanie schludne i zorganizowane poprzez podążanie za wyimaginowanymi liniami, jeśli chcesz.

Dla artystów...

Chociaż zwykły papier do notatników daje Ci swobodę korzystania z całej strony podczas szkicowania notatników z siatką punktów może być również niezwykle pomocny. Siatka punktowa pozwala artystom i projektantom dodać perspektywę do ich szkicu. Nasze notatniki z siatką punktów Th[atramentową] opracowaliśmy z myślą o projektantach, ponieważ słabe punkty umożliwiają precyzję w razie potrzeby, ale są też tak lekkie, że w razie potrzeby można je całkowicie zignorować.

Dlaczego uwielbiamy wzory Dot Grid

Nie rezygnujemy jeszcze z tradycyjnych typów papieru, ponieważ zwykły papier zawsze będzie przydatny do szkicowania, a wiersze na zawsze staną się naszą wizytówką podczas pisania opowiadań, ale jesteśmy wielkim fanem tego nowego stylu papieru!

Siatka kropkowana jest nienachalna, lekka i słaba, dzięki czemu możesz mieć strukturę, kiedy jej potrzebujesz, ale pełną pustą stronę, kiedy jej nie potrzebujesz. Opracowaliśmy szereg Th[atrament] czasopism i notatników, które używają siatki kropkowej zamiast zwykłego lub rulonowanego lub nawet siatki papieru, ponieważ chcemy notatniki, które każdy może używać i które odpowiadają potrzebom pisarza. Doskonale nadają się do projektowania lub pisania w kulki, ponieważ wszystko można zrobić w jednej książce. Minęły czasy, kiedy jeden wykładany zeszyt był do pisania, a inny zwykły dziennik był do szkicowania - siatka punktowa pozwala zrobić obie te rzeczy łatwo!