Różnego rodzaju koperty są rozwiązaniem, które z powodzeniem sprawdzi się podczas prowadzenia biura. Jeśli chodzi o ich zastosowanie, przede wszystkim chronią one drobne przedmioty, czy też ważne dokumenty przed uszkodzeniem oraz przed korzystaniem z nich przez nieupoważnione do niego osoby. Co wyróżnia bezpieczne, trwałe i funkcjonalne koperty biurowe? Jakie są ich rodzaje oraz przeznaczenie? Dowiedz się z naszego poradnika - zapraszamy do lektury!

Koperty z kartonu

Planujesz wysyłkę lub bezpieczne przechowywanie dokumentów? Zaopatrz się w koperty kartonowe! Grubszy, twardy papier jest dobrym nośnikiem nadruków firmowych, takich ja logo lub slogany marketingowe, więc tego typu opakowania stosuje się z powodzeniem podczas wysyłki lub innych form kolportażu firmowych broszur lub innych materiałów promocyjnych.Czym wyróżniają się koperty kartonowe?

Zalety i zastosowanie kopert z kartonu

Tektura, z jakiej wykonuje się koperty jest trwała, do pewnego stopnia odporna na przemakanie. Opakowania na jednym z brzegów posiadają wygodny w użyciu samoprzylepny pasek klejący, pokryty zabezpieczającą warstwą papieru. Jak już wspomniano, stanowią dobry nośnik nadruków.Jeśli chodzi o możliwości ich zastosowania, sprawdzą się one jako opakowanie dokumentów przeznaczonych do wysyłki. Ułatwiają one tez organizację i przechowywanie papierowych dokumentów w biurze.

Koperty bąbelkowe

Chcesz zabezpieczyć delikatne przedmioty na czas transportu lub wysyłki? Użyj kopert z folią bąbelkową. Są to papierowe opakowania pokryte wewnątrz warstwą folii z pęcherzykami powietrza. Koperta taka chroni przed uszkodzeniami np z powodu wilgoci oraz zabezpiecza schowane wewnątrz przedmioty przed wstrząsami - folia z bąbelkami powietrza skutecznie amortyzuje następstwa gwałtownych ruchów. tego rodzaju koperty są używane w dużych ilościach  m.in. przez sklepy internetowe. 

Cechy kopert bąbelkowych, ich zalety i zastosowanie

Opakowania te wykonano z papieru i folii bąbelkowej. Niewątpliwe plusy to niska cena oraz wygoda ich użycia. Stosowane są przede wszystkim jako opakowanie drobnych przedmiotów, wysyłanych pocztą lub za pośrednictwem kuriera. sprawdzą się też podczas transportu czy dłuższego przechowywania delikatnych przedmiotów - folia jest szczelna i chroni np. przed wilgocią.

Koperty z nieprzezroczystej folii

Tego typu opakowania wyróżnia lekkość oraz bezpieczeństwo. Polietylen, pomimo bycia tworzywem sztucznym, jest przyjazny dla środowiska. wielowarstwowa, nieprześwitująca folia zabezpiecza ważne dokumenty przed niepowołanym wzrokiem. Koperty foliowe są stosowane w firmach kurierskich i spedycyjnych, a także w biurach firm i w urzędach. Folia polietylenowa stanowi dobry nośnik wszelkiego rodzaju nadruków informacyjnych oraz reklamowych.

Zalety i zastosowanie kopert z folii PET

worzywo kopert jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć. Polietylen to materiał w pełni biodegradowalny. Koperty foliowe sprawdzą się w biurach i archiwach - lepiej niż papierowe opakowanie zabezpieczają na długi czas dokumenty przed kurzem i wilgocią. Jeśli prowadzimy sprzedaż internetową, koperty z folii PE posłużą nam do pakowania przesyłek. Jako dystrybutor kopert oferujemy Państwu wiele modeli kopert, spośród których dobierzemy rozwiązania na miarę Waszych potrzeb.


Podobne Artykuły