Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś w swojej podróży architektonicznej, będziesz potrzebował kluczowych narzędzi i materiałów papierniczych, które pomogą Ci w drodze.

Ponieważ architektura jest wysoce profesjonalną dziedziną z konkretnymi narzędziami, kupno potrzebnego sprzętu może wydawać się kosztowne. Jeśli jednak spojrzysz poza wyspecjalizowanymi dostawcami, którzy pobierają premię, możesz zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne architektom pióra, przybory piśmiennicze i narzędzia do rysowania po znacznie niższych kosztach.

Długopisy do rysowania i szkicowania

Każdy architekt będzie miał ulubione pióro, ale do ulubionych marek i typów należą pióra Rotring ze względu na ich precyzyjne stalówki i doskonałe linie oraz pióra Pentel Sign ze względu na wszechstronność linii podczas rysowania. Daj sobie szansę wypróbowania wielu marek i typów, aby znaleźć taki, który pasuje do Twojej metody i stylu.

Notebooki i szkicowniki

Nigdy nie przestawaj szkicować. Jako architekt, twoim zadaniem nie jest tylko kształtowanie świata, ale również inspirowanie go. Chcesz mieć szkicownik, który jest przenośny, ale nie tak mały, że trudno jest przenieść swoje pomysły na papier.  Wybierz taki z wysokim GSM, aby papier był na tyle gruby, że poradzi sobie z różnymi rodzajami atramentu. Możesz również poszukać modelu oprawionego w pierścień, który otwiera się płasko do szkicowania.

Władca skali

Nie można nic szkicować ani planować na papierze bez linijki skali. Pozwoli Ci to narysować dokładne plany i dać klientom lub opiekunom wgląd w skalę Twojego projektu. Czarna linijka zapewni również większy kontrast w stosunku do papieru do rysowania.

Tablica rysunkowa

Klasycznym narzędziem architekta jest deska kreślarska. Wybierz wymiary, które pasują do Twojego osobistego miejsca pracy, ale weź pod uwagę rozmiar i zakres projektów, nad którymi będziesz pracować. Zakup zbyt małej deski może Cię ograniczyć na dłuższą metę.

Mata do cięcia

Kiedy zaczniesz tworzyć modele kartonowe i papierowe z planów 2D, będziesz potrzebował maty do cięcia. Będziesz mógł ją kroić bez konieczności krojenia na stół pod spodem. Spróbuj użyć jednej strony do cięcia i klejenia - ciężka i niechlujna praca - a drugiej strony do dokładniejszego wykończenia. Maty samoregenerujące oznaczają również, że podczas pracy skalpel nie utknie w poprzednich rowkach.

Maski przeciwpyłowe

Podczas cięcia i szlifowania modeli - szczególnie w przypadku płyt plastikowych lub piankowych - powstają chmury pyłu. Maska powstrzyma Cię przed wdychaniem drobnych cząsteczek, które w dłuższej perspektywie mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Sprawdź także: O czym pamiętać kupując segregator?

Regulator ze stali nierdzewnej

Podczas cięcia papieru lub wykonywania modeli należy używać dużej stalowej linijki. Chcesz, aby Twój nóż miał czystą krawędź, która będzie spływać po papierze, tak aby nie odbijał się w miejscach nacięcia lub wyżłobienia, jak to jest możliwe w przypadku plastikowej linijki. Niektórzy architekci przyklejają również korek do jednej strony linijki, aby nie przesuwał się po desce do krojenia.

Lampa na ramię wahadłowe

Teraz, niezależnie od tego, jak jasne jest studio, kiedy przechylasz się do przodu przy desce kreślarskiej, będziesz blokował trochę światła. Lampa z ramieniem wahadłowym pozwoli Ci na zmianę pozycji światła, aby oświetlić swoje przeciągi we właściwy sposób; od zamknięcia w celu wykonania szczegółowej pracy do kąpieli w świetle planów budynku.

Noże Architektoniczne

Podczas cięcia chcesz poszukać noża z łatwo wymienialnymi ostrzami i ostrzami o różnej grubości. Gruby nóż w korpusie z dużym ostrzem będzie idealny podczas cięcia deski, ponieważ można uzyskać solidny uchwyt. Do precyzyjnego cięcia używaj skalpela, ponieważ możesz trzymać go jak długopis i uzyskać precyzyjną kontrolę opuszkami palców.

Taśma i taśma Miara

Za pomocą taśmy i miarki taśmowej możesz wyznaczyć obszary na ścianach lub podłodze, aby pomóc klientom uzyskać lepszy obraz swojej wizji i skali tego, co proponujesz - na przykład klatki schodowe lub okna. Taśma maskująca wystarczy, ale lepszym rozwiązaniem może być taśma siatkowa, ponieważ można uzyskać drobniejsze linie i więcej szczegółów.

Spraymount i inne kleje

Będziesz musiał przymocować szereg przedmiotów do różnych materiałów, czy to podczas budowania modeli, czy też umieszczania rysunków na tablicach do prezentacji. Klej w sprayu jest niezbędny, ale do mniejszych prac należy również stosować kleje w sztyfcie.

Rurki rysunkowe i tekturowe

Jeśli zabierasz pracę do klientów lub na prezentacje, będziesz potrzebował teleskopowej rury kreślarskiej, aby bezpiecznie i łatwo ją przenosić. Jednak w celu długoterminowego przechowywania rysunków i szkiców należy również kupić tekturowe rurki, aby można było je przechowywać w zależności od projektu.

Kalka techniczna

Jeśli istnieje jeden rodzaj materiałów piśmiennych, który od razu kojarzy się z architekturą, to prawdopodobnie jest to kalka techniczna. Jest ona niezbędna w każdej praktyce, ponieważ można ją układać i budować pomysły podczas pracy. Możesz mieć własne preferencje co do marki i wagi lub koloru kalki, ale rozważ zakup tego samego typu, który używasz w biurze lub na uczelni. W ten sposób wszystko, co zostanie przedstawione klientom lub opiekunom, będzie co najmniej jednolite w użytych materiałach.

Markery kolorowe

Aby pomóc klientom zrozumieć twoje plany, będziesz potrzebował kolorowych markerów. Bez nich twoje projekty mogą wydawać się monochromatyczne i płaskie. Dzięki nim możesz wprowadzić kolor, aby pokazać oświetlenie, wsparcie strukturalne, a nawet zastosowanie różnych materiałów. Z czasem stworzysz swój własny system wykorzystania kolorów, który możesz wykorzystać we wszystkich swoich projektach.


Podobne Artykuły