Kiedy kupujesz najdoskonalsze pióro, które pisze gładko, wygląda elegancko i jest wystarczająco wytrzymałe, aby trwać wiecznie, ostatnią rzeczą, jaką chcesz, to aby zostało zadrapane, złamane lub zmiażdżone na dnie torby. Uwielbiamy nasze długopisy, więc przyjrzyjmy się kilku prostym sposobom na ich ochronę i zapobieganie ich uszkodzeniom.

#1 Trzymaj je bezpiecznie

Najlepszym sposobem dbania o pióro jest zawsze wiedzieć, gdzie ono jest. Upewnij się, że trzymasz swoje pióro w bezpiecznym miejscu, co oznacza, że jest mniej prawdopodobne, że utknie ono w zagraconej szufladzie. Trzymaj je pod ręką, a wtedy nigdy ich nie zgubisz z naszym uchwytem na duże pióro. Jest on mocowany do notebooka i ma miejsce na trzy pióra oraz linijkę. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących, ponieważ ulubione pióro jest zawsze pod ręką i jest bezpiecznie schowane razem z notebookiem.

#2 Pamiętaj, aby ostrożnie traktować stalówkę

Jeśli jesteś fanem piór wiecznych, pamiętaj, aby nie naciskać na wkład pióra podczas pisania. Jeśli używasz dobrego i długotrwałego pióra wiecznego, nacisk nie powinien być konieczny, ponieważ atrament powinien płynąć po dotknięciu papieru i przesuwać się po nim podczas pisania. Niepotrzebny nacisk może spowodować uszkodzenie wkładu zarówno estetycznie, jak i wewnętrznie. Unikaj więc kupowania dużej ilości wkładów, pisząc wolno i bez użycia siły.

#3 Używaj świeżego tuszu

Stary atrament może się zakrzepnąć i spowodować, że pióro będzie zapchane i niezdatne do użytku. Jeśli chcesz pisać płynnie, upewnij się, że sprawdzasz rodzaj używanego tuszu. W przypadku napełniania wiecznego pióra butelką z atramentem należy pamiętać o wymieszaniu atramentu przed przefiltrowaniem go do pióra. Pozwoli to uniknąć grudek i zapewni niezakłócony przepływ atramentu z wkładu. Staraj się również nie przechowywać atramentu w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ może to spowodować jego blaknięcie i utratę części doskonałego koloru pigmentu, który jako pierwszy przyciągnął Cię do danego koloru. Mamy kilka pięknych kolorowych atramentów firmy Rohrer & Klinger, Diamine i J. Herbin. Dzięki wypełnieniu długopisu dobrym, świeżym i kolorowym atramentem, który uwielbiasz, Twoje pióro natychmiast stanie się gładsze i przyjemniejsze do pisania.

#4 Używaj swojego długopisu często

Im więcej używasz swojego ulubionego pióra, tym bardziej przyzwyczaisz się do swojej dłoni i stylu pisania. Traktuj swoje pióro jak piękny atrament i wymieniaj wkład, jeśli się zestarzeje. Będzie to oznaczać, że można używać pióra przez wiele lat. Jeśli planujesz przechowywać pióro, nie będziesz go używać od razu lub przez jakiś czas, upewnij się, że prawidłowo dbasz o swoje pióro. Zalecamy dekantację tuszu z pióra, aby upewnić się, że żaden atrament nie zapchał się wewnątrz cylindra. Następnie upewnij się, że jest on zabezpieczony przed odłożeniem. Wszystkie te wskazówki powinny zapewnić długą żywotność pióra, niezależnie od tego, czy używasz go codziennie czy miesięcznie.

#5 Trzymaj je zabezpieczone

Najlepszym sposobem pielęgnacji każdego pióra, niezależnie od tego, czy jest to Fountain, Rollerball czy Ballpoint, jest upewnienie się, że jest ono chronione przed wpływem czynników zewnętrznych. Nasz prawdziwie skórzany futerał na pióro zapewnia pełne pokrycie. Nie zgubisz i nie uszkodzisz długopisu, gdy opadnie na dno torby i zostanie pognieciony przez książki i papier. Ten poręczny mały futerał ochroni Twoje ulubione pióro przed zarysowaniami i wgnieceniami w kompaktowym uchwycie. Chroniąc pióro w czasie podróży, możesz mieć pewność, że nie zostanie łatwo zgniecione lub złamane i będzie wyglądać tak dobrze, jak w dniu pierwszego zakupu!