Etykiety powszechnie spotykane są w handlu, przemyśle, a także w biurach. Wykorzystywane są między innymi do oznaczania różnego rodzaju sprzętów. Jeśli etykieta jest dobrze wydrukowana, to dostarczy nam szeregu niezbędnych informacji na temat produktu. Może zawierać informacje dotyczące aktualnego stanu magazynów, a także ułatwić utrzymanie porządku. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać naprawdę dobrą i przede wszystkim wydajną drukarkę etykiet.

Drukarki etykiet przeznaczone są do tworzenia etykiet oraz oznaczników. Najczęściej wykorzystuje się je do wykonywania etykiet samoprzylepnych, które bez trudu można nanieść na dowolnie wybraną powierzchnię. Etykiety mogą różnić się między sobą kolorem druku, a także kształtem. Jest to uzależnione od tego, jaki typ drukarki wykorzystujemy.Najważniejsze marki drukarek etykiet Podejmując decyzję o zakupie drukarki do etykiet, mamy do wyboru propozycje wielu producentów. Do tych najbardziej znanych zalicza się:

  • Brother;
  • Casio;
  • DYMO.

Brother to producent japoński. Nie bez powodu uznawany jest za eksperta od drukarek, a także innych urządzeń drukujących. Oferuje produkty najwyższej jakości, które dają możliwość drukowania etykiet o różnej szerokości. Produkty tej marki wyposażone są w duży, czytelny wyświetlacz. Ich obsługa jest naprawdę prosta. Dodatkowym plusem są przystępne ceny. Casio to również firma japońska. Specjalizuje się w produkcji elektroniki. Urządzenia proponowane przez tą markę mają kompaktowy kształt. Są wielofunkcyjne, a ich cechą charakterystyczną jest niezwykłe zaawansowanie technologiczne. Do tego dochodzą również przystępne ceny. Urządzenia do znakowania można wykorzystywać nie tylko w biurze czy firmie, ale również w domu.

DYMO to producent amerykański. Obecnie ta marka uznawana jest za lidera na rynku urządzeń do znakowania. Znaczna część urządzeń sygnowanych tą marką zaliczana jest do segmentu średniego. Firma oferuje również te z segmentu wyższego. Urządzenia DYMO charakteryzują się dużą pamięcią wewnętrzną. Dodatkowo mają mnóstwo szablonów, a także rozbudowanych zestawów znaków. W efekcie idealnie sprawdzają się w przypadku zastosowań profesjonalnych.

Rodzaje drukarek etykiet

Chcąc kupić drukarkę etykiet, koniecznie trzeba uwzględnić technologię wydruku. To bowiem, jaka technologia została zastosowana w drukarce wpływa istotnie na koszty eksploatacji, a także obsługę drukarki. Obecnie wybierać można między drukarkami pracującymi w kilku różnych technologiach. Największą popularnością cieszą się drukarki termiczne oraz termotransferowe.

Drukarki termiczne wyposażone są w specjalną głowicę. Podczas drukowania rozgrzewa się ona, co powoduje zaczernianie papieru. Minusem tego rozwiązania jest to, że wydruki są tylko czarne. W przypadku takich drukarek etykiet wykorzystuje się tak zwany papier termiczny. Zaczernia się on na skutek działania temperatury. Taki papier kosztuje więcej niż tradycyjny, co oczywiście przekłada się na koszty użytkowania drukarki. Etykiety wydrukowane w takiej technologii są również dużo bardziej wrażliwe na zmiany temperatur, a także upływający czas. Są również bardziej podatne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.