Jeśli jesteś taki jak my, po kilku tygodniach prowadzenie dziennika może stać się raczej obowiązkiem niż przyjemnością. Opowiadanie o tym, co robiłeś w ciągu dnia, staje się nudne i szybko możesz stracić swoją miłość do pisania. Chcieliśmy przyjrzeć się sposobom na to, aby Twój pamiętnik był ekscytujący i aby pisanie w nim było czynnością, którą chcesz robić.

Od różnych formatów pamiętnika do podpowiedzi jest mnóstwo pomysłów na to, jak stworzyć pamiętnik, który uwielbiasz pisać i który będzie interesujący do ponownego przeczytania w nadchodzących latach.

#1 Użyj podpowiedzi

Często trudno jest założyć pamiętnik. Zwykle wracamy do opisywania naszego dnia, a więc prowadzenie dziennika staje się monotonne i męczące. Propozycje takie jak "Najzabawniejsze, jakie kiedykolwiek miałem, to kiedy..." lub "Na co czekasz najbardziej?" wyzwalają wspomnienia i pomysły, o których być może nie pomyślałeś, aby umieścić je w swoim dzienniku.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz, aby podpowiedzi część codziennej rutyny pisania zawsze można utworzyć słoik dziennika do przechowywania pomysłów. Po prostu napisz kilka swoich ulubionych podpowiedzi na kawałkach papieru i umieść je w słoiku, aby trzymać je blisko swojego dziennika. Następnie każdej nocy wybierz kawałek papieru i napisz swój wpis na dzień, używając tego podpowiedzi.

#2 Zamiast tego wyślij list

Zamiast tworzyć pamiętnik, nad którym tylko Ty możesz się zastanawiać, dlaczego nie wysyłać listów?

Twoje pisanie od razu staje się bardziej interaktywne i interesujące, jeśli korespondujesz z przyjaciółmi i rodziną, z którymi możesz nie mieć okazji regularnie rozmawiać o swoim dniu.

Jeśli nie jesteś zbyt pewny, czy chcesz, aby inni ludzie czytali twój dziennik, to kiedy nie używasz formatu listu do pisania listów, które chciałbyś wysłać, lub chcesz wysłać do swojego przyszłego ja, w swoim dzienniku. Napisz tradycyjny list, ale na stronach swojego pamiętnika, więc nie musisz wysyłać go do odbiorcy i możesz przejrzeć go za lata.

#3 Design a Doodle

Dlaczego nie spróbujesz makaronu dziennie? Poświęć 5 minut lub pół godziny i doodlewaj na stronach swojego dziennika. To może być abstrakcyjne lub obraz czegoś, co rozjaśniło twój dzień, na przykład pączka, który zjadłeś lub przyjaciela, którego widziałeś.

Uporządkowanie twojego dziennika w sposób wizualny lub nawet zmieszanie obrazów i pisanie będzie oznaczało mniejsze prawdopodobieństwo, że utkniesz w rutynie. Chociaż doodling no daje ci szczegółowemu konturowi dzień patrzeć z powrotem na nim pozwoli ci wyrażać twój kreatywność i relaksować się po pracowitym dniu, który jest co dziennik powinien robić gdy ty wylewasz twój myśli i uczucia na dzień przed ty głową łóżko.

#4 Obrazek na dzień

Korzystaj z telefonu i rób zdjęcie czegoś codziennie. Aplikacje takie jak A Second A Day zrewolucjonizowały sposób, w jaki dzielimy nasze życie. Dziennik nie jest już prywatnym obiektem, ponieważ możesz go codziennie nagrywać lub robić zdjęcia, aby zmontować klipy, które przywołają szczęśliwe wspomnienia.

Dzięki temu formatowi pamiętnik może stać się interaktywny, możesz dzielić się nim z przyjaciółmi i rodziną. Wystarczy, że poświęcisz na to minutę dnia, co oznacza, że jest to szybsze niż pisanie tradycyjnego pamiętnika, tworząc w ten sposób prosty sposób spojrzenie wstecz na swoje najciekawsze wspomnienia z roku.

#5 Listy, listy, listy

Może pisanie całego ustępu lub dwóch codziennie w dzienniku jest zbyt zniechęcającym zobowiązaniem. Dlaczego nie zamienić długich wędrówek w bardziej zwięzłe listy, które pobudzą Twoją pamięć.

Możesz nawet użyć podpowiedzi do listy w słoiku z dziennikiem, aby zmienić swój styl pisania. Pytania takie jak "Dziesięć najlepszych miejsc, które lubisz odwiedzać" lub "Ludzie, których najbardziej podziwiasz" pozwalają zastanowić się nad swoimi przygodami, a następnie dają możliwość bardziej szczegółowego omówienia tych wspomnień.

Listy sprawiają, że pisanie pamiętnika szybkie i interesujące, jak również tworzenie pomysłów, które jogging pamięci, gdy zastanawiasz się nad swoim pamiętniku w przyszłości.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się układać swój pamiętnik, jest to świetne tempo, aby oczyścić swoją głowę. Zapisywanie uczuć i myśli w ciągu dnia oraz robienie notatek z interakcji oznacza, że Twoje wspomnienia są zawsze pod ręką. Daj nam znać, jak lubisz zapisywać swoje myśli i czy jesteś fanem tradycyjnego pamiętnika, czy chcesz spróbować alternatywnej formy zapisu.