Po e-mailach "Covid 19", internet zwrócił się do nas teraz, aby powiedzieć nam, jak pracować w domu. I zostały one podsunąć. (Spice jest pod mniejszym wrażeniem.) Mimo, że pracuję w domu od kilku lat, nie udawałabym, że wszystko mam załatwione. Interesujące jest przeczytanie o tym, jak radzą sobie inni i czy znajdę coś, co będzie dla mnie pracować.

Przyznam, że dobrze się śmiałam z jednego czy dwóch: "Mój partner i ja jesteśmy zdyscyplinowani w utrzymywaniu rutyny i wzajemnym szacunku dla swojej przestrzeni. Podczas gdy ja pracuję w biurze domowym, mój partner ma sklep z ustawieniami w letnim domu, po drugiej stronie basenu, obok kortu tenisowego. Niania rano uczy dzieci w domu, ale oboje pilnujemy, aby po południu spędzić z dziewczynkami pół godziny" (chyba przesadzam). Nie wyobrażam sobie, jak takie posty i listy przychodzą do czytelników, którzy w trzecim tygodniu dzielą mieszkanie z partnerem, potomstwem i szczenięciem w dwóch sypialniach. Potrzeba pozostania w domu stanowi dla jednych ogromne wyzwanie, dla innych niewielkie zmiany.

Moje wskazówki można podsumować:

"Zachowajcie spokój, zachowajcie spokój. To minie." Po pierwsze, bądź realistą. Wokół pada wiele niepokojów. To wpłynie na nastrój i koncentrację. Jeśli masz szczęście, że masz dedykowane miejsce, a reszta twojego gospodarstwa domowego radzi sobie bez ciebie, świetnie. Ale jest szansa, że musisz włożyć trochę czasu i energii, aby upewnić się, że wszyscy inni radzą sobie dobrze.

Po drugie. Spójrzcie na swój własny nastrój. Jeśli jestem niespokojna, chcę być zajęta. Nie mogę się doczekać, aż zacznę robić duże listy i zaznaczać rzeczy bez celu. Ważniejsze jest, aby znaleźć minutę na medytację, aby ocenić, jak się czuję. Prosty akt powiedzenia "Jestem niespokojny". I to jest w porządku." Sprawia, że czuję się lepiej, mam większą kontrolę. Dbaj o siebie.

Trzecia. Spać. Wszystko jest lepsze po dobrym śnie. Spróbuj nie wytrzymać wszystkich godzin brzęczenia w telewizji. Postaraj się odłożyć ekrany na godzinę lub dwie przed snem. Jeśli potrafisz wykonać tylko jedną rutynę, zrób to tą. Spanie jest niezbędne.

Czwarty. Ciało. Spędziłem ostatnie trzy tygodnie jedząc złe rzeczy. Jedzenie z lęku. Z nudy. Jako nawyk. Jestem cięższy i czuję się ospały. Dzisiaj to się kończy. Dzisiaj, zrobię trochę ćwiczeń. Jakiekolwiek ćwiczenie. Wypisanie go sprawiło, że czuję się już lepiej. To niezwykłe czasy. Zachowajcie spokój, zachowajcie spokój, a to minie.

Clare nadal trzyma sklep w ryzach. Głównie zostaje w domu, przychodząc tylko po to, żeby wysłać twoje zamówienia.