Ilu planistów jest zbyt wielu? Jeśli rozumiesz to pytanie, prawdopodobnie nie jesteś na właściwej stronie. Wszyscy tu jesteśmy, ponieważ mamy rozwiązania dla notebooków szukających problemów. Nie może być zbyt wiele notesów lub plannerów.Jak piszę, przenosimy się z października na listopad. Specjalny czas, koniec miesiąca i zbliżający się koniec roku.Zanim przejdę dalej, szybko na bok. "Halloweenowe specjały! Wszystko na ...."NO.Przepraszam, nie wchodzimy w tego typu bzdury. Na czym skończyłam? O tak, planiści. Napisałem kilka tygodni temu o mojej decyzji o przeniesieniu blokady czasowej do Dziennika Ekonomisty (ED) wszystkich rzeczy. Sprawy potoczyły się dalej. Kupiłem inny pamiętnik. Nie ma już ED? Czy to koniec Bullet Journal? Oczywiście, że nie. Pozwól, że poprowadzę cię przez myślenie:1: Rano otworzę moje ED, i zaplanuję kształt mojego dnia. 2: Następnie, otworzę mój Bullet Journal, napiszę notatkę z podziękowaniami i zacznę zapisywać zadania i notatki. (W mojej głowie, książki będą obok siebie, gdy psychicznie dopasuję zadania do bloków)3: Na koniec dnia pracy, zrobię "zamknięcie". Sprawdzam swoje zadania, migruję tam, gdzie to konieczne i wypełniam swój habit tracker (w ED). I...4: Napiszę notatkę do dziennika w kolejnej książce. Tym razem Hobonichi. Kolejny notatnik, którego nie sprzedajemy. Naprawdę nie zastanawiam się nad tym, prawda?

Ten pamiętnik jest "miękki". Nie o spotkaniach i zadaniach, ale o tym, jak się czuję. Często pytano mnie, dlaczego Nero's nie sprzedaje Hobonichi. Mówiąc wprost, nie pozwolą nam. Hobonichi pozwala na sprzedaż tylko za pośrednictwem firm, które prowadzą sprzedaż detaliczną. Tak więc - gdybyśmy prowadzili sklep, moglibyśmy sprzedawać asortyment Hobonichi w sklepie i za pośrednictwem strony internetowej. Ponieważ jednak nie posiadamy witryny internetowej, nie możemy sprzedawać przez Internet. Jak bardzo ta polityka jest napędzana przez producenta i jak bardzo przez dystrybutora w Wielkiej Brytanii jest uczciwym pytaniem, a nie takim, na które znam odpowiedź. Podczas gdy ja będę korzystać z dwóch dzienników w ciągu roku, prawdopodobnie będę przechodzić przez cztery lub więcej czasopism w roku. Moim obecnym ulubionym jest Endless Recorder, który jest również papierem Tomoe River. Przesuwając "stałe wpisy" do dzienników, mogę swobodnie korzystać z Bujo - który pozostaje u mojego boku przez cały dzień. Tam - trzy codzienne, przyjazne dla atramentu planery, z których będę musiał korzystać każdego dnia Lovely.Teraz, czy mam wystarczająco dużo piór wiecznych?

Postanowiłem wrócić do Notatnika Podróżnika. Mój oryginalny czarny ma próbki przędzy i włókien schowane w kartotekach. Mój oryginalny czarny paszport to teraz akwarelowy dziennik. Kupiłem oliwkę, która jest moim dziennikiem planistycznym i finansowym. Niebieski to mój dziennik wentylacyjny z pojedynczą lekką wkładką. Mam przy sobie oba. Wielbłąd TN jest moim dziennikiem nocnym. A brązowy TN to mój domowy i osobisty dziennik referencyjny. Wszystkie są w użyciu i jestem zadowolony z systemu. Ale znalazłem używany brązowy TN w dobrej cenie na Ebayu. Będę musiał znaleźć dla niego pracę.