Jednym z naszych postanowień w tym roku jest bycie bardziej kreatywnym i tworzenie rzeczy, które pomogą nam pozbyć się bałaganu na biurkach lub dodadzą odrobiny koloru do naszego środowiska pracy. Przyjrzeliśmy się więc artykułom piśmienniczym dla majsterkowiczów, które możemy stworzyć w domu, aby rozjaśnić nasze biuro.

#1 Marmurowe materiały piśmienne

Wkrótce firma Filofax wypuści na rynek swoją nową serię plannerów we wzorze marmuru (w nadchodzących miesiącach będziemy mieć na nie oko na naszej stronie internetowej), co będzie nowym wielkim trendem w 2018 roku. Pomyśleliśmy, że dodamy odrobinę marmuru do naszych zestawów materiałów piśmiennych dzięki temu łatwemu rzemiosłu, które sprawia, że wysyłanie listów jest nieco bardziej modne.

Wszystko czego potrzebujesz to trochę atramentu (możesz kupić atrament marmurowy, ale każdy atrament na bazie wody powinien działać dobrze), trochę wody, pędzel, płytka taca, papier, aby dodać efekt marmuru i ręcznik papierowy.

Najpierw napełnij płytką tacę około 2 cali wody i zanurz pędzel w wybranym tuszu. Następnie powoli połóż pędzel z tuszem na powierzchni wody. Poeksperymentuj z tą techniką, ponieważ im dłużej trzymasz pędzel w dole, tym większe będą pierścienie atramentu, tworząc różne efekty. Następnie zanurzasz pędzel w wodzie z mydłem i delikatnie dotykasz tym pędzlem powierzchni wody. W ten sposób farba będzie przesuwać się na zewnątrz tacy, pozostawiając kółko na środku, aby umieścić więcej tuszu.

Dodawaj różne kolory tuszu, na przemian z wodą z mydłem, aż uzyskasz odpowiednią mieszankę kolorów. Następnie po prostu połóż papier na wierzchu wody na kilka sekund, aż tusz się złapie, wyjmij go i delikatnie pokryj ręcznikiem papierowym.

Po wyschnięciu powinieneś mieć piękny marmurkowy efekt na papierze i być gotowy na wysyłanie pięknych listów lub kartek do swoich bliskich.

#2 Spinacze do papieru personalizowane

Niezależnie od tego, czy jesteś dużym czytelnikiem, który potrzebuje kolorowej zakładki, czy też dziennikarzem, który na zawsze straci swoją stronę, te klipy są idealnym dodatkiem do materiałów piśmiennych.

Wystarczy przymocować wstążkę lub kokardkę do spinacza, aby wzbogacić swoją nudną kolekcję artykułów papierniczych. Uwielbiamy dołączać do naszych spinaczy Creoly Giant Paperclips pozostałą taśmę bożonarodzeniową i używać ich jako markerów do umieszczania w naszych dziennikach i notatnikach, abyśmy mogli łatwo i szybko znaleźć nasze referencje.

#3 Karty Washi Tape Cards

Dzięki naszemu rzemieślniczemu rozwiązaniu chcieliśmy zrobić więcej kartek do wysłania do naszych przyjaciół i rodziny, więc jest to doskonały pomysł. Te kartki z taśmą Washi są bardzo łatwe do wykonania i wyglądają profesjonalnie i ładnie.

Wszystko czego potrzebujesz to kartka, taśma washi, długopis i drobny pergaminowy papier. Wydrukuj czcionkę słowa w formie lustrzanego odbicia i wytnij ten kontur na odwrocie pergaminowego papieru.

Z drugiej strony taśmy washi, tak aby pokrywała ona kontur ołówka. Następnie po prostu odwróć papier i owiń go wokół lustrzanego szablonu, tak aby po odwróceniu strony mieć gotowy projekt. Następnie po prostu przymocuj do kartki, aby uzyskać łatwy, ale imponujący efekt.