Tak więc w tym tygodniu przyjrzeliśmy się wyłaniającemu się trendowi Mindfulness Stationery, co to jest i jak może pomóc Ci się zrelaksować w trakcie pracowitego okresu świątecznego.

Co to jest Mindfulness Stationery?

"Świadomość to podstawowa ludzka zdolność do bycia w pełni obecnym, świadomym tego, gdzie jesteśmy i co robimy, a nie nadmiernie reaktywnym czy przytłoczonym tym, co dzieje się wokół nas".

Być może słyszeliście już o tej koncepcji wraz ze wzrostem popularności kolorowanek dla dorosłych i aplikacji medytacyjnych, ale świadomość nie jest czymś obcym lub egzotycznym. Ćwiczymy myślenie codziennie, gdy zabieramy sekundę, aby zebrać nasze myśli lub zapisać wyciąg w naszym dzienniku, aby zastanowić się nad naszym dniem. W istocie świadomość jest obecna w otaczającym nas świecie, ale także koncentruje się na jednym zadaniu, które jest trudniejsze do powiedzenia niż do wykonania!

Jak korzystać z materiałów piśmiennych poświęconych inteligencji?

Wyjdź z komputera i włóż długopis do papieru!

Może to być po prostu zakup kolorowanki dla dorosłych lub nowego podkładu do rysowania, który pozwoli Ci skupić się na doodlingu i zapomnieć o stresie dnia codziennego. Niezależnie od tego, jakie pojedyncze czynności uważasz za relaksujące i interesujące, ważne jest, abyś znalazł na nie czas przynajmniej raz w tygodniu.

Bardzo prostym i jednym z naszych ulubionych sposobów na włączenie papeterii do codziennej rutyny jest dziennik kulkowy. Śledzenie wydarzeń i zadań za pomocą bardzo szybkich punktów i list zapewnia przejrzystość i planowanie rutyny.

Jednym ze sposobów na ćwiczenie myślenia jest bycie obecnym i nie pozwalanie, aby chaos świata zewnętrznego dotarł do Ciebie. Planując swój dzień w dzienniku pocisków, możesz odróżnić pilne zadania od tych, które możesz wykonać w późniejszym terminie, co oznacza, że twój umysł nie zamgleni się przez niekończące się listy do zrobienia.

Po co go używać?

Ponieważ większość z nas spędza godziny pracując na ekranie codziennie, papeteria do pisania pozwala Ci umieścić pióro na papierze i skupić się na jednej rzeczy, a nie na wszystkich zadaniach, które masz do wykonania.

Jedną z technik zapamiętywania, którą możesz przećwiczyć, jest pisanie dziennika wdzięczności. Sporządzenie prostej listy rzeczy, za które jesteś wdzięczny za ten dzień, pozwala na umieszczenie w dzienniku wszelkich negatywnych doświadczeń w perspektywie i zapamiętanie rzeczy, które czynią cię szczęśliwym. To nie musi być niezwykłe albo, jeśli jesteś wdzięczny za naprawdę dobrą filiżankę herbaty, którą miałeś tego dnia, albo znalazłeś to wolne miejsce parkingowe tuż przed domem, to dobrze, możesz napisać wszystko, co chcesz.

Pisząc lub koloryzując i skupiając się na jednym zadaniu, można natychmiast uzyskać jasność i ustalić plan na resztę tygodnia, więc wszystko staje się mniej stresujące i bardziej zarządzalne.

Kochamy Mindfulness Stationery, ponieważ...

Jest tak łatwy w użyciu! Weź od nas dziennik, który już posiadasz lub książkę z siatką punktową i zanotuj swoje czynności. Alternatywnie możesz bazgrołować lub kolorować przez zaledwie pięć minut dziennie, aby uciec od prozaicznych, codziennych czynności, które wszyscy musimy wykonywać.

Stwierdzamy, że wkładając długopis do papieru i skupiając się na jednej rzeczy nawet na dziesięć minut, pozwalamy sobie na relaks i wymyślanie nowych pomysłów, których nie jesteśmy w stanie odtworzyć, gdy jesteśmy zajęci na naszych komputerach lub tabletach.