Kiedy większość czasu spędzamy na gapieniu się w ekran, czy papier i materiały piśmienne na bazie atramentu należą do przeszłości? Czy nie łatwiej jest używać tabletu lub telefonu do zapisywania ważnych notatek lub nawet pisania długiej powieści?

Przyjrzeliśmy się różnym typom pisarzy, majsterkowiczom i organizatorom i zastanawialiśmy się, dlaczego połączenie techniki i tradycji może być rozwiązaniem przyszłościowym.

Organizery

Planery a cyfrowe kalendarze

Według Carly Heitlinger możesz przyjąć zaproszenie na spotkanie pocztą elektroniczną lub zaplanować coś na telefonie, ale nic tak naprawdę nie ustawia przypomnienia w głowie, dopóki nie wyjdziesz fizycznie z pióra i nie zapiszesz go w swoim dzienniku.

Musimy przyznać, że jest coś bardzo trwałego w używaniu papierowych materiałów piśmiennych, aby się zorganizować. Jak często zapominasz sprawdzić swój kalendarz w google, ale na dole torby zawsze znajdzie się Twój zaufany pamiętnik lub Filofax, gotowy do udzielenia pomocy w każdej chwili?

Uwielbiamy używać Filofaxu do zapisywania wszystkiego, co pamiętamy, tak łatwo jest wziąć pióro i napisać sobie notatkę. W związku z tym, kalendarze online to boskie przesłanie dla niezorganizowanych ludzi. Papierowe produkty piśmienne nie mogą Ci o czymś przypomnieć, wysyłając e-mail, ani też nie mogą Cię ostrzec, że masz spotkanie w ciągu najbliższych dziesięciu minut.

Z pewnością połączenie zaufanego Filofaxu, takiego jak ten ładny i blady Domino Soft Organizator z wkładkami do pamiętnika i kalendarzem online uczyni Cię najbardziej zorganizowaną osobą, jaką znasz. Nigdy więcej nie zapomnij o spotkaniu!

Pisarze

Długopisy a klawiatury

Jest coś tak satysfakcjonującego w klikaniu, zapisywaniu wszystkiego, co chcesz szybko w długim dokumencie słownym. Teoretycznie jest to mniej czasochłonne niż wzięcie długopisu i pisanie w notatniku, co jeśli zgubisz notatnik, co jeśli pióro się skończy, a co jeśli ręka nie potrafi pisać tak szybko, jak myślisz?

Tak, pisanie na komputerze jest łatwiejsze, ale czy jest tak przyjemne, czy nawet skuteczne? Uwielbiamy używać piór wiecznych, kulek kulkowych i ołówków mechanicznych do wytrawiania naszego znaku na notebooku. Tworzenie zawirowanych czcionek i oglądanie naszych minionych spadków to po prostu coś, czego nie da się zrobić za pomocą bezosobowej klawiatury.

Nasze rozwiązanie - Stylus Pens! Uwielbiamy trwałość pisania i notowania, ale także łatwość przechowywania notatek uporządkowanych chronologicznie w czymś na kształt tabletu. Dlatego zainwestowaliśmy w to pióro Caran d'Ache Stylus Pen. Możemy za jednym zamachem notować w naszym notatniku i stukać w ekran. Jest to doskonały przykład połączenia starego i nowego, aby materiały piśmienne stały się bardziej użyteczne i modne!

Doodlers

Atrament a obrazy

Ink daje ci swobodę tworzenia swobodnie płynących linii i kształtów na twojej stronie, jednak prowadzi do błędów ludzkich i niezmiennych błędów?

Nowa generacja artystów używa wyłącznie tabletów i komputerów stacjonarnych do tworzenia oszałamiających dzieł, które można łatwo rozprowadzać i zmieniać. Z łatwością szkicuj na swoim tablecie, używając wszystkich swoich narzędzi za jednym kliknięciem przycisku. Tak, ta metoda jest łatwiejsza i bardziej efektywna, ale uważamy, że ominą nas oznaczenia atramentem i swobodnie płynące linie, które można osiągnąć za pomocą pióra pędzelkowego lub stalówki kaligraficznej.

Czasami lepiej jest zostawić swoje błędy w sztuce, przecież nie jesteśmy doskonali!

Więc co jest lepsze Paper lub Digital?

Uważamy, że pytanie, które naprawdę powinniśmy zadać: Czy to naprawdę tradycyjna stara szkoła vs. pisarz nowej epoki, czy też połączenie tych dwóch światów stworzyłoby łatwiejsze środowisko pracy i pisania?

Wykorzystując papierowe materiały piśmienne i postęp technologiczny na naszą korzyść, możemy stworzyć to, co najlepsze z obu światów, aby utrzymać porządek i kontrolę nad naszym pracowitym życiem. Stylizacje udowadniają, że choć istnieje nowy sposób robienia rzeczy, nadal częściowo polegamy na tradycyjnych metodach pisania na papierze, które są stosowane od lat.

Więc nie martw się, produkty papiernicze będą jeszcze przez długi czas!