Wrzesień to idealny miesiąc, abyś zastanowiła/zastanowił się nad tym, jak zarządzasz swoim czasem. Czy pamiętasz o spotkaniach, na które jesteś umówiony? Czy dotrzymujesz terminów? Czy nad wszystkim masz kontrolę? Postaraj się szczerze odpowiedzieć na każde z tych pytań. Przemyśl w jaki sposób możesz sprawić, aby twój time management był bardziej doskonały. Jeśli dotychczas nie używałeś kalendarza, to w roku, który właśnie się zbliża musisz koniecznie zacząć go używać! Nie bój się, że w deadline'ach zapanuje bałagan, że w swoich notatkach będziesz mieć chaos. Pokażemy Ci, jaki kalendarz powinieneś wybrać, jak z niego korzystać, aby zarządzanie czasem było jeszcze bardziej efektywne.

Jaki kalendarz 2020 wybrać?

W sklepach papierniczych, księgarniach jest do wyboru mnóstwo kalendarzy. Każdy z nich ma inne przeznaczenie. Do wyboru masz kalendarze kieszonkowe, ścienne i książkowe. Kalendarz książkowy to nasz zdecydowany faworyt, dlatego to właśnie jemy poświęcimy ten artykuł. Czym warto kierować się na zakupach tego właśnie kalendarza?

Jakie jest jego układ?

Wybierając kalendarz na rok 2020 zanim podejmiesz ostateczną decyzję, otwórz go i zobacz jaki jest jego układ. Kalendarze można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także internetowych. Jeśli kupujesz kalendarz w tych ostatnich sklepach, to dokładnie obejrzyj zdjęcia. W dobrym e-sklepie nie zabraknie zdjęć przedstawiających zarówno obwolutę kalendarza, jak i jego środka. Zobacz, ile miejsca zostało w nim przeznaczone na robienie codziennych zapisków. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie kalendarza, w którym jedna strona została przeznaczona na jeden dzień. Zapisywanie dat ważnych spotkań czy wizyt lekarskich ułatwi kalendarz, w którym każdy dzień został podzielony na godziny. Szukając idealnego kalendarza, sprawdź czy w tym, który wybrałeś są strony poświęcone całemu tygodniowi i miesiącowi. Takie zbiorcze zestawienie bardzo przydaje się do zaznaczania najważniejszych wydarzeń w danym tygodniu czy miesiącu. Dobrze sprawdzi się także kalendarz z przejrzystym planem na cały miesiąc.

Zakładki i wstążeczki ułatwią szybkie wyszukiwanie

Ważnym elementem każdego kalendarza książkowego są zakładki i wstążeczki. Są to drobne, ale bardzo przydatne gadżety. Dzięki nim błyskawicznie odnajdziesz datę, która jest dla Ciebie najważniejsza. Niektóre kalendarze w dolnym rogu każdej strony mają perforację. Jest to także sposób, który ułatwi Ci odszukanie aktualnej daty. W porównaniu jednak z zakładkami czy wstążeczkami jest jednak mniej komfortowy. Rogu, który zostanie oderwany nie da się przecież ponownie przyczepić, ze wstążeczki możesz korzystać wielokrotnie. Solidne zamknięcie Wybierając kalendarz zwróć uwagę, czy można go zamknąć. Rozwiązaniem stosowanym przez producentów kalendarzy najczęściej jest służąca do jego spięcia gumka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które chroni kalendarz przed zniszczeniem. Praktycznym rozwiązaniem jest też mała pętelka na pióro czy długopis. Dzięki temu wszystko do notowania możesz mieć zawsze pod ręką.