Na lubiących organizację klientów sklepów czeka ogromny wybór kalendarzy. Do wyboru mają małe zdzieraki, trójdzielne kalendarze ścienne, biurkowe i książkowe.

Jaki kalendarz na rok 2020 warto wybrać?

Pierwsze kalendarze na rok 2020 pojawiły się na półkach marketów już miesiąc temu. Mniej więcej od dwóch tygodni można kupować kalendarze na 2020 rok także w sklepach papierniczych i księgarniach. Katarzyna Lipińska pracująca w księgarni Empik wyjaśniła w rozmowie z nami, że kobiety najczęściej wybierają kalendarze książkowe, które zostały wydane we współpracy ze znanymi kobietami. Chętnie mieszkanki Łodzi kupowały kalendarze wydawane wspólnie z Beatą Pawlikowską. Dużą popularnością cieszyły się także te z Anną Lewandowską. Wśród kobiet dużym zainteresowaniem cieszą się także terminarze, które maja wzorzyste i różnokolorowe oprawy. Wielu klientów wybierając kalendarze zwraca także uwagę na to, czy zostały w nim zaznaczone fazy księżyca. Mężczyźni wybierając kalendarz zwracają mniejszą uwagę na ich stronę estetyczną, więcej uwagi poświęcają stronie praktycznej.

Panowie najchętniej więc kupują kalendarze, które są przejrzyste i mają duży format. Zdecydowanie największą popularnością wśród mężczyzn cieszą się te kalendarze, które mają na jeden dzień poświęconą oddzielną stronę. Mężczyźni chętniej kupują także kalendarze, które mają dzień podzielony na godziny. W takim kalendarzu łatwiej jest im planować spotkania na dany dzień.W sprzedaży bez trudu można znaleźć kalendarze, które są przeznaczone specjalnie dla miłośników różnych rodzajów hobby. Idealny kalendarz dla siebie znajdą biegacze czy wędkarze. W pierwszym kalendarzu nie zabrakło informacji o tym, kiedy odbędą się cieszące popularnością maratony. W kalendarzu dla wędkarzy znalazły się informacje o terminach brań. Dołączono do niego także mini atlas ryb. Tego typu kalendarze kosztują około 40 zł.

Kalendarze biurkowe, które mają kształt małej piramidy najczęściej kupowane przez osoby, które pracują w biurze, studiują czy uczą się. Osoby starsze najchętniej kupują długie kalendarze ścienne. W przypadku tych kalendarzy ważne jest to, aby napisy w nich były czytelne oraz aby było w nich miejsce na zrobienie podręcznych notatek. Wśród tych kalendarzy jest mnóstwo takich z poradami zielarskimi lub ogrodniczymi. Taki kalendarz kosztuje od 3 do 9 zł. Za długi kalendarz naścienny trzeba zapłacić 8-10 zł.

Małe ścienne zdzieraki również mają wielu zwolenników. Kalendarze te kosztują od 3 zł wzwyż. Na odwrocie wydzieranych kartek zamieszczane są różne rodzaju porady lub przepisy kulinarne. Ścienne kalendarze mają duży format, przeważają wśród nich takie z widokami najbardziej uroczych zakątków naszego kraju. Są też takie z widokami uroczych zakątków świata. Nie brakuje wśród nich także takich ze zdjęciami psów, kotów, koni. Takie kalendarze kosztują od 7 do 30 zł. Im większy format ma kalendarz, tym jego cena jest wyższa. Bullet journal cieszy się coraz większą popularnością. Łączy w sobie zalety kalendarza i plannera.