W sprzedaży znaleźć można obecnie całe mnóstwo różnych kalendarzy. Dostępne są te ścienne, biurkowe, kieszonkowe, a także kalendarze książkowe. Coraz częściej sięgamy po kalendarze w smartfonach i telefonach komórkowych. Pojawia się w związku z tym pytanie jaki kalendarz wybrać. Czy jeden wystarczy czy też lepiej postawić na kilka? Jaki kalendarz wybrać?Okazuje się, że udzielenie odpowiedzi na to pytanie wcale nie jest proste. To, co dobre dla jednej osoby, niekoniecznie musi sprawdzić się w przypadku innej. Zupełnie inny kalendarz sprawdzi się u ucznia, a inny u kobiety prowadzącej salon kosmetyczny, która musi umawiać klientki. Poniżej przedstawiamy kilka pytań, na które warto udzielić odpowiedzi, aby znaleźć kalendarz dla siebie idealny.

Kalendarz ścienny: dla kogo najlepszy?

Kalendarz ścienny to świetne rozwiązanie w każdym domu, w którym są dzieci. Sprawdzi się jako szybka przypominajka o tym, co czeka nas w danym miesiącu. Jest niezastąpiony, jeśli planujemy rodzinne życie. Z pomocą takiego kalendarza można bez problemu ułożyć harmonogram spotkań rodzinnych, który uwzględniał będzie rocznice, urodziny, a także inne okoliczności. Z pomocą kalendarza ściennego można również planować wydatki. Kalendarz ścienny warto mieć także w firmie nawet wtedy, kiedy wykorzystywany jest elektroniczny system ewidencji. W kalendarzu takim można zaznaczać ważne firmowe wydarzenia, co będzie wpływało mobilizująco na pracowników.

Kalendarz ścienny: jaki wybrać?

To, jaki kalendarz wybierzemy uzależnione jest przede wszystkim od naszych potrzeb. Tradycyjne ścienne kalendarze, które służyły wyłącznie do sprawdzania aktualnej daty powoli odchodzą do lamusa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kalendarz ścienny, który ma pola przeznaczone do zapisywania własnych notatek. Taki kalendarz można z powodzeniem powiesić w pokoju dziecięcym. To dobry sposób, aby nauczyć dziecko samodzielnego pilnowania ustalonych terminów.Obecnie w sprzedaży dostępne są nie tylko tradycyjne kalendarze, ale również kalendarze kredowe czy suchościeralne.

Kalendarzyk kieszonkowy: kiedy będzie najlepszym wyborem?

Mający małe rozmiary kalendarzy kieszonkowy świetnie sprawdzi się wówczas, gdy chcemy na bieżąco sprawdzać ważne daty. Obecnie po niewielkie kalendarzyki kieszonkowe najczęściej sięgają osoby, które są już na emeryturze. Taki kalendarzyk to prosty sposób na to, aby wszystkie istotne terminy mieć w jednym miejscu. Osoby prowadzące aktywne życie często podkreślają, że taki kalendarzyk jest dla nich zbyt mały.

Kalendarzyk kieszonkowy: jaki wybrać?

Za dobry kalendarzyk kieszonkowy można uznać taki, który ma pole przeznaczone na zapisywanie własnych notatek czy numerów telefonów. Warto postawić na model, który ma grubszą okładkę. Trzeba bowiem pamiętać, że będzie on służył przez cały rok. Ciekawym rozwiązaniem są kalendarze mające miejsce na długopis bądź ołówek, a także te, które wyposażono w zapięcie. Tym ostatnim może być gumka, zatrzask czy zamknięcie magnetyczne. Taki kalendarzyk świetnie sprawdzi się nawet w naprawdę ekstremalnych warunkach.